agd

ŁG Auto Serwis w Krakowie

Oceń:
(Ocena: 0, głosów: 0)
Telefon: +48 607 939 500
Strona internetowa: http://www.naprawasamochodowkrakow.pl
Godziny: wyświetl godziny otwarcia
Ulica: Kraków, Półłanki 30
Wyślij zapytanie: wyślij e-mail

Opis

Przeczytaj jak działa turbosprężarka , i czy to na prawdę taki kosztowny problem gdy przestanie poprawnie działać ?

Turbina może znacznie zwiększyć moc silnika, bez istotnego zwiększenia jego wagi,co sprawia, że dzięki ​​ogromnym korzyściom turbosprężarki są tak chętnie montowane w nowoczesnych samochodach !

Turbiny są rodzajem wymuszonego układu dolotowego. Sprężają powietrze dopływające do silnika.


Zaletą kompresji powietrza jest to, że pozwala wcisnąć więcej powietrza do cylindrów silnika . Więcej powietrza oznacza, że można też dodać ​​więcej paliwa ,a w związku z tym, można uzyskać więcej energii z każdego wybuchu w każdym cylindrze.

Jak to działa?

Turbosprężarka przykręcona jest do kolektora wydechowego w silniku. Spaliny z cylindrów obracają turbinę.Turbina jest połączona za pomocą wałka do sprężarki, która znajduje się pomiędzy filtrem powietrza i do kolektora dolotowego. Sprężarka jak sama nazwa mówi spręża powietrze wtłaczając je do cylindrów.


Spaliny z cylindrów przechodzą przez łopatki turbiny, co powoduje, że turbina obraca się. Im więcej obrotów ,tym więcej spalin, które przechodzą przez skrzydła turbiny, co powoduje szybsze obroty samej turbiny i wtłaczanie większej ilości powietrza do silnika.

Aby turbosprężarka mogła wytrzymywać prędkość obrotową do 150.000 obrotów, jej wał musi być wspierany bardzo precyzyjnie . Większość łożysk wybuchło by przy takich prędkościach,więc większość turbosprężarek myszą mieć smarowanie i chłodzenie olejem. Olej służy dwóm celom: chłodzi wał i niektóre inne części turbosprężarki, co pozwala turbinie kręcić bez większego tarcia.


Jak to wygląda od praktycznej strony ?

Zwykle regeneracja turbosprężarki trwa 1- 3 dni roboczych. Proces regenerowania turbiny zaczynamy od diagnostyki komputerowej samochodu , oraz oględzin . Po zlokalizowaniu usterki i ustaleniu , że turbina uległa awarii demontujemy turbosprężarkę i odsyłamy ją do Polski Anglii,lub do Niemiec do specjalistycznego zakładu ,który profesjonalniezregeneruje turbinę i na następny dzień turbosprężarka zostaje poddana regeneracji i odesłana do nas z powrotem. Przesyłki zajmują 2 dni,sama regeneracja turbosprężarki jeden dzień .Trzeciego ,bądź czwartego dnia montujemyzregenerowaną turbosprężarkę w samochodzie, który odzyskuje swoją moc i z powrotem cieszy swojego właściciela poprawnym działaniem .Pracujemy wyłącznie na markowych częściach zalecanych przez producentów.Każdy klient dostaje od nas pisemną gwarancję , oraz co bardzo ważne wydruk zdoważania wysokoobrotowego ( do 250 tys. obrotów ).Podczas wyważanie wysokoobrotowego turbosprężarka pracuje w warunkach zbliżonych do naturalnych .Ten test jest bardzo ważny i daje gwarancję poprawności wykonania regeneracji.Usługa jest wykonywana na maszynach marki SCHENCK – takich samych jakich używają producenci turbosprężarek


Udzielamy 12 miesięcznej gwarancji na poprawne działaniezregenerowanej turbosprężarki ,bez limitu kilometrów .

 

Jeśli chodzi o koszty związane z wymontowaniem i zamontowaniem turbiny , to cena jest zależna od marki i modelu samochodu .

Główni producenci turbosprężarek to : Garrett,IHI,KKK,Schwitzer, BorgWarner,Mitsubishi,Holset

Multimedia

Zdjęcia:
ŁG Auto Serwis
1

Naprawiamy

Lokalizacja

ładowanie Kraków, Półłanki 30...

Opinie

Wyświetleń od 2013.12.12 : 759 » edytuj wizytówkę
Chcesz być równie widoczny w internecie jak ta firma? Dodaj się za darmo do katalogu firm.